Jak najkorzystniej kupić Adobe CC?

adobe-cc-taniej-drożej

Dlaczego Adobe i po co przesiadać się z wieczystej licencji na abonament?

Do montażu filmów i większości prac graficznych od lat korzystam z potężnych narzędzi od Adobe z kilku powodów.

1. Najłatwiej mi odnaleźć się w interfejsach tych aplikacji nieważne ile razy były zmieniane przy kolejnych aktualizacjach.
2. Ponieważ te narzędzia są tak popularne, dużo łatwiej znaleźć do nich dodatki, tutoriale i pomoc, kiedy w najmniej odpowiednim momencie aplikacja odmówi współpracy.
3. Wygoda współpracy to też kwestia popularności tych narzędzi. Większość ludzi, z którymi miałem możliwość współpracować korzysta właśnie z Adobe.

Do tej pory korzystałem głównie z aplikacji na licencjach wieczystych (z małym wyjątkiem). Od jakiegoś czasu jednak powiększająca się różnica między ich możliwościami, a tym, co oferuje abonamentowy pakiet Creative Cloud utrudniała mi pracę i zabierała spokój.

Na fali Black Friday

(nie klikaj, to nie reklama)

Podziękowałem i zacząłem szukać najlepszej możliwości kupna rocznego planu. To prawda, że promocje są często sposobem na większy zysk dla sprzedawców, a chcąc zyskać więcej jako klient muszę porozmawiać z kimś żywym.
Dzięki Andrzej za podpowiedź, by porozmawiać przez czat Adobe. To najszybsza droga. W moim przypadku najlepiej sprawdziło się rozpoczęcie rozmowy jako niezalogowany użytkownik. Dlaczego? Kiedy jako „gość z ulicy” (niezalogowany) byłem przełączany do kolejnych konsultantów i zespołu wsparcia, w innej przeglądarce, zalogowany użytkownik ciągle czekałem na połączenie z żywym człowiekiem.

Negocjacje

W rozmowie odniosłem się do gorszych realiów finansowych w Polsce względem USA, później wspomniałem, że korzystałem z ich starszych programów na licencji wieczystej i myślę o przejściu na Affinity – to inna firma, która do tej pory oferuje licencje wieczyste na swoje aplikacje.
W całej rozmowie byłem kilka razy przełączany do konsultanta, asystenta sprzedaży i zespołu sprzedażowego. Pierwsza ostateczna cena, jaką zaproponowali to było ponad 36 euro za miesiąc. Zgodziłem się na 23,55.
Finalnie z karty uciekło 1259,48 zł

Za rok sprawdzę, jak utrzymać tę cenę dłużej.

Daj znać, czy ten artykuł pomógł Ci korzystniej kupić CC. Jeśli tak, podziel się ceną, jaką udało Ci się wynegocjować.Na tym blogu dowiesz się m.in.:

Nieaktywne linki to tytuły zaplanowanych wpisów. Dołącz do listy mailowej, by otrzymać informację o nowych publikacjach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze.