Dlaczego warto wdrożyć komunikację wideo w swoim biznesie?

Wideo-w-biznesie-Dlaczego-warto

Komunikacja i promocja firmy poprzez wideo do niedawna dostępna była tylko dla większych graczy. Kiedy taka forma reklamy utożsamiana była tylko z telewizją, koszty jej produkcji i emisji były poza zasięgiem większości przedsiębiorców. Wraz z rozwojem technologii, ten próg dostępności niemal zniknął. Telefonami nagrywamy filmy w lepszej jakości niż kilkanaście lat temu profesjonalni operatorzy swoimi wielkimi kamerami. Urządzenia są dużo prostsze w obsłudze, a podstawowy montaż nagrań można wykonać bez większego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy.

Zasięg

Najnowsze dane pokazują, że liczba użytkowników Internetu na całym świecie wzrosła w ostatnim roku o ponad 300 milionów. Obecnie to 4,57 miliarda ludzi, co stanowi wzrost o ponad 7 procent od tego czasu w ubiegłym roku.
Konsumpcja treści nabrała niespotykanego dotychczas tempa. Jest to spowodowane ilością informacji, które bombardują nas ze wszystkich stron każdego dnia od rana do nocy. Jesteśmy społeczeństwem zapracowanym, optymalizujemy procesy, uczymy się pracować mądrzej i odzyskiwać czas wolny. Z natłoku danych wybieramy te interesujące już w pierwszych sekundach odbioru.
Potrzeba szybkiego znalezienia informacji, rozwiązania problemu sprawia, że zamiast czytać długie instrukcje obsługi, recenzje czy poradniki, oglądamy reklamy, prezentacje produktów, unboxingi, tutoriale, w których ktoś szybko opowie i pokaże to, czym ludzie interesują się najbardziej.

Skuteczność

źródło: Hootsuite “Digital 2020′

Wideo angażuje najwięcej zmysłów, dzięki temu łatwiej zapada w pamięć w porównaniu z przekazem audio lub słowem pisanym.
Według danych ze strony alexa.com YouTube to drugi najpopularniejszy serwis na świecie, a tym samym – druga najpopularniejsza wyszukiwarka. Na pierwszym miejscu jest Google, którego jedne z pierwszych wyników wyszukiwań to też pasujące do szukanych fraz materiały wideo z Youtube.
Kiedyś mówiono, że jak nie ma Cię w internecie, to znaczy, że nie istniejesz. Teraz dotyczy to mediów społecznościowych. A które medium cieszy się w Polsce największą popularnością?

Najpopularniejsze serwisy społecznościowe w Polsce.
źródło: Hootsuite “Digital 2020′

Trendy

Zainteresowanie-Treści-Online-2020
źródło: Hootsuite “Digital 2020′

Liczba użytkowników mediów społecznościowych wzrosła o ponad 8 procent od kwietnia 2019 r. i obecnie osiąga 3,81 miliarda. Analizując tendencję komunikacji zauważamy zwrot w stronę nagrywania wypowiedzi. Wiadomości audio i wideo wybieramy coraz częściej i chętniej. Świadczą o tym kolejne funkcje udostępniane użytkownikom serwisów – np. animowane GIFy jako szybka odpowiedź, relacje wideo w górnych sekcjach komunikatorów wyświetlane przez 24 godziny od publikacji. Aplikacje mobilne automatyzujące proces montażu filmów.
Trendy te wzmacniane są przez algorytmy promowania publikacji, co widzimy porównując posty tekstowe, zdjęcia i filmy.

Na tym blogu dowiesz się m.in.:

Nie chcesz lub nie możesz czekać? Napisz do mnie.
Z przyjemnością pomogę wdrożyć wideo w Twojej firmie.

Odbierz prezent

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze.
trackback

[…] Dlaczego warto wdrożyć wideo w swojej firmie? […]

trackback

[…] Dlaczego warto wdrożyć wideo w swojej firmie? […]